Biyografi

Vedat Erincin Kimdir?

Hikaye Öne Çıkanlar
  • AA

“Vedat Erincin Kimdir?” sorusunu duyan çoğu kişinin aklında bir yüz canlanmamaktadır. Bunun sebebi ise usta oyuncunun dizilerde bazı bölümlerde yer almasından kaynaklanmaktadır. Çok az kişi tarafından bilinmesine rağmen oldukça başarılı olan oyuncunun hayatını ve hakkındaki diğer bilgileri sizler için araştırdık.

Usta oyuncu, 1 Ocak 1957 senesinde İstanbul’da hayata gözlerini açmıştır. Şuan 63 yaşına gelmiş oyuncu, şimdiye kadar oynadığı dizi ve filmlerde büyük bir tecrübe elde etmiştir. Öğrenim hayatını doğduğu şehir olan İstanbul’da tamamlayan usta oyuncu, liseyi bitirdikten sonra tiyatroya merakı sayesinde oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Tiyatro kariyerini 1993 yılında başlatan Vedat Erincin, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Türkiye çapında adının duyulması “Tatar Ramazan” dizisi ile olmuştur. Dizi ve filmlerden çok tiyatroda sahne alan başarılı oyuncu, tiyatro severler tarafından daha çok tanınmaktadır. Yıllardır oyuncu olan Vedat Erincin, sadece 5 dizide rol alabilmiştir. Rol aldığı dizilerde tanınmasa bile, oyunculuk yeteneğini sonuna kadar sergilemiştir.

Vedat Erincin Kimdir? Oynadığı Diziler

“Vedat Erincin Kimdir?” sorusunun en belirgin yanıtı, “Tatar Ramazan” dizisinde canlandırdığı karakterdir. Bu diziden farklı olarak “Kalp Atışı” ve “Kahya” adlı televizyon dizilerinde de oynayan Vedat Erincin, 2009 yılında “Manyak Dükkan” dizisinde rol almıştır. Aradan 2 yıl geçtikten sonra “Huzurum Kalmadı” adlı dizi tarafından teklif alarak, dizide rol almaya başlamıştır. Son dizisi ise “Tatar Ramazan” olmuştur. Usta oyuncu bunun yanı sıra 9 sinema filminde de oyunculuk yapmıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı