Oyuncu Kadrosu

İncir Ağacı Dizisindeki Gönül Kimdir?

TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden beri, izleyici kitlesi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Henüz bilgisi olmayan diğer bir kitle ise, karakterler içerisindeki Gönül’ün gerçekte kim olduğunu merak ediyorlar. Dizi kadrosuna katılan, genç ve tecrübeli oyuncu hakkındaki bilgiler ise şu şekildedir;

Buket Dereoğlu

İncir Ağacı dizisinde rol almaktadır. TRT 1 ekranlarında kameralar karşısına geçerek, Gönül karakterini canlandırmaktadır. Birçok kişinin severek takip ettiği diğer bir dizi olan, ATV

ekranlarında yayınlanan Hekimoğlu dizisinde konuk oyuncu olarak rol almıştı. Dizide ise, Nihal karakterini canlandırmıştı. Birçok kişi bu diziden Buket Dereoğlu’na aşina olmuştur.

1970 senesinde, İstanbul’da hayata merhaba demiştir. Anne ve babası, kendisi çocukken ayrılmıştır. Annesi daha sonra Ercan Yazgan’la evlenmiştir. Aynı zamanda Ercan Yazgan’ın üvey kızıdır. Oyuncuda annesi gibi, ilk evliliğinden boşanıp ikinci evliliğini yapmıştır. Fakat daha sonra, ikinci evliliğindeki kocasından da ayrılmıştır.

Aslen İzmirli olmakla beraber, 2005 doğumlu bir oğlu vardır. Buket Dereoğlu’nun annesi Yakup Kadri Karaosmanoğlu ile akrabadır. Mimarsinan Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. İlk oynadığı Bizimkiler dizisinde 1989 yılında Sekreter Demet karakterini canlandırmıştır. 1990 yılında tekrar ekranlara geçerek Sarı Gacı karakterini canlandırdığı Cümbüş Sokak’ta rol almıştır.

1996 yılında ise, Aysu karakteri ile Tatlı Kaçıklar dizisinde kameralar karşısına geçmiştir. 2012 yılında Süper Türk ve yine aynı yılda Eve Düşen Yıldırım’da rol almıştır. 2018 yılında da kameralar karşısında, İkizler Memocan’da rol almıştır. Oynadığı dizi ve filmlerde, göstermiş olduğu oyunculuk başarıları, hayranlarının büyük beğenisi almaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı