Oyuncu Kadrosu

Hay Sultan Dizisindeki Oyuncular Kimlerdir?

Dizide en çok merak edilen oyuncuların hayatıyla ilgili bilgileri şu şekilde sıralayabiliriz;

Çetin Tekindor (Hz. Geylani)

1945 yılında doğmuştur. 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. İlk oynadığı tiyatroda 4. Murat oyunu oldu. Tiyatro dışında seslendirme sanatıyla da ilgilendi. Birçok reklam ve çizgi filmlerinde seslerini duymaktayız.

Kerem Aslanoğlu

1991 yılında hayata gözlerini açmıştır. Ayrıca Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Birçok tiyatro oyunlarında  oynamıştır. ‘’Arka Sıradakiler’’ dizisiyle herkes tarafından tanınmaya başlamıştır.

Cemal Toktaş

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Dizi ve sinema filmlerinde göstermiş olduğu oyunculuk başarısında ödül almıştır. Doktorlar, Sıla, Güneşi Gördüm adlı yapımlarda rol almıştır. Buraya adını ekleyemediğimiz birçok sinema ve dizilerde almış olduğu roller vardır. Başarılı oyuncu, dizi ve film yönetmenlerinin de gözdesi olmuştur.

Gülper Özdemir

1990 yılında Almanya, Frankfurt şehrinde doğmuştur. Atv ekranlarında oynayan muhteşem dizi, Sen Anlat Karadeniz’de rol almıştır. Kanal D’de yayınlanan Tutsak dizisinde ise canlandırdığı oyuncu rolüyle büyük beğeni toplamıştır. Üniversiteyi yurtdışında ABD Truman State’de okumuştur. Dizi oyunculuğuna ilk olarak Bana Sevmeyi Anlat dizisiyle başlamıştır. Tutsak dizisiyle beraber birçok dize rol almıştır.

Yurtdışından birkaç teklif gelse de; o anki şartlarda, kendi durumundan dolayı tekliflere sıcak bakmadığını iletmiştir.

Kevork Malikyan

1943 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. En son olarak Ay Lav Yu Tuu filminde oynamıştır. Yurtdışında tiyatro eğitimini tamamlamıştır. Türk tiyatrosuna uyarlanabilecek bir proje için çalıştığı bilgisi haber kaynaklarında paylaşılmaya devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı