Biyografi

Belma Mamati Kimdir?

“Belma Mamati Kimdir?” sorusunun cevabını merak eden binlerce kişi bulunmaktadır. “Belma Mamati Kimdir?” denildiği zaman akıllarda bir sima canlanmayabilir fakat; Belma Mamati, herkesin tanıdığı bir yüzdür. Başarılı oyuncunun hayatı hakkındaki bilgilere, sizin için yazdığımız yazıdan ulaşabilirsiniz.

Samsun’da hayata gözlerini açan oyuncu, 25 Eylül 1968 tarihi doğumludur. İstanbul Üniversitesi’nde okumuş olan başarılı oyuncu, Devlet Konservatuarı bölümü mezunudur. Kadınların boy ortalamasına göre biraz uzun olan Belma Mamati, 172 cm boyundadır. 68 kg olan Belma Mamati, birçok sevilen dizide rol almıştır.

Belma Mamati Kimdir? Oynadığı Diziler

“Belma Mamati Kimdir?” sorusu; bir zamanlar popüler olan “Bez Bebek” dizisi sayesinde ekranlara çıkmayı başaran ünlü oyuncudur, olarak cevaplanabilir. Bu diziden sonra oyunculuk kariyerinde çok iyi dönemler yaşayan Belma Mamati, “Selena” dizisinde de rol almıştır. Bu dizinin ardından “Arka Sıradakiler” dizisinde de kendine yer bulan başarılı oyuncu, “Akasya Durağı” gibi zamanında oldukça popüler olan dizide de rol almıştır.

Birçok televizyon dizisinde rol almayı başaran usta oyuncu, “Belma Mamati Kimdir?” sorusu ile sık sık gündeme gelmektedir. “Konstantin’in Şifreleri” ve “Kurt Kanunu” dizilerinde de rol almayı başaran oyuncunun, son zamanlarda oynadığı “Çember” dizisi reyting rekorları kırmaktadır.

Star TV’nin yayınladığı “Çember” dizisinde rol alan Belma Mamati, oynadığı her dizide izleyicilere inanılmaz bir oyunculuk performansı sergilemektedir. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile birlikte canlandırdığı karakterleri muhteşem bir performansla kameraların karşısına getirmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı